Gazete Duvar'dan Nergis Demirkaya ile röportaj

18 Kasım 2018 

Selin Sayek Böke: Saldırı yabancı başkentte değil Ankara’da planlandı!

CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke, ekonomik saldırıların yabancı bir başkentte planlandığı iddiaları hakkında, “Türkiye’yi yıkan anlayış Türkiye’nin başkenti Ankara'da saray tarafından inşa edildi” değerlendirmesini yaptı. Böke’ye göre konut kampanyası 'Ağaoğlu’nu halkın kurtarması', Enflasyonla Topyekün Mücadele Programı da ülkeyi karaborsalara teslim eden bir 'karabasan' anlamına geliyor. Enflasyonla mücadele adına insanların üzerine zabıta salındığını söyleyen Böke, “Peki doğalgaza, elektriğe, bu üreticinin ithal girdilerine zammı kim yaptı? Saraya zabıta gitti mi? Asıl zabıtanın saraya gitmesi gerekiyor” dedi.

Devamını oku...

Cumhuriyet'den Miyase İlknur ile röportaj

22 Haziran 2018

Böke: "Ekonominin düzelmesi için başkanlığın kalkması şart"

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili ve PM Üyesi Selin Sayek Böke: Seçim öncesinde gündemi belirleyen ekonomideki negatif göstergelerin sorumlusu Saray rejimidir. TL dört kat fazla değer kaybetti. Evin çatısını delip sonra da yağmurdan ıslanıyorum diye şikâyet etmeye hakkınız yok. Yaşadığımız OHAL devalüasyonudur.

Devamını oku...

Sözcü'den Özlem Gürses ile röportaj

3 Haziran 2018 

Ankara'da bir kafede oturuyoruz. Hepimizin anlayacağı açıklıkla, tane tane, sakin sakin anlatıyor Selin Hoca. “2002'de tüketicinin 6 milyar lira borcu varken bugün bu rakam 560 milyar liraya ulaşmış durumda” diyor… Sadece bu değil, ekonomiye dair verdiği her rakam çok çarpıcı. “Peki muhalefetin çözüm önerisi var mı?” diyenlere, işte CHP'nin ekonomi programını kaleme alan isimlerden Selin Sayek Böke'nin çok konuşulacak sözleri…

 

 

 

Devamını oku...

Hürriyet'den İpek Özbey ile röportaj

12 Mart 2018

CHP’li 48 milletvekili, hafta sonu yapılan Tüzük Kurultayı öncesinde alternatif bir tüzük ortaya koydu. Bu 48 milletvekilinden biri olan CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke ile kurultayın hemen sonrasında buluştuk. Hem Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘sert konuşması’nı hem de CHP’nin geleceği ve tüzük üzerindeki tartışmaları konuştuk.

 

Devamını oku...

Cumhuriyet'den Çiğdem Toker ile röportaj

11 Mayıs 2017 

Milyonlarca yurttaşın 16 Nisan referandumun gayrımeşruluğuna tepkisinin sürdüğü dönemde, CHP’de başlayan tartışma, parti sözcüsü Selin Sayek Böke’nin istifasıyla farklı boyut kazandı. Böke’nin sözcülükle birlikte MYK üyeliği ve genel başkan yardımcılığını bırakmasını “yürütme”ye dair ve “atandığı” görevlerden feragat olarak okumak mümkün. Kullanmadığı “sine-i millet” kavramıyla ilgili soruya verdiği “tüm seçenekler masada” yanıtı üzerine gelen hızlı düzeltme, Böke’nin istifasının görünürdeki nedeni gibi duruyor.

PM üyesi ve İzmir Milletvekili sıfatlarıyla yaptığımız görüşmede Böke, parti yönetimiyle yaşadığı ayrışma sürecini özenli ve dikkatli bir dille paylaştı. 16 Nisan referandumu sonucunun umutvar olduğunu ve bu “gücün” hala toparlanabilir olduğunu vurguladı.

Devamını oku...

Gazete Habertürk'den Kübra Par ile röportaj

5 Mart 2017 

16 Nisan’da yapılacak Anayasa referandumunun tarihi yaklaşırken partiler arasındaki tartışmalar iyice arttı. Bu hafta yaşanan iki olay; Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani’nin ziyareti sırasında asılan bayrak ve Hürriyet Gazetesi’nde çıkan “Karargâh rahatsız” başlıklı haber, siyasi eleştirilere neden oldu. İşte bu sıcak gündemde  CHP ve MHP’nin iki önemli ismiyle konuştuk. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü  Selin Sayek Böke, hem referandum kampanyasında pozitif bir dil benimsemelerinin hem de Cumhurbaşkanlığı sistemine itirazlarının nedenini anlattı...

Devamını oku...

Birgün'den Yaşar Aydın ile röportaj

3 Nisan 2016

“Tüm araçları da kullanıyoruz. Ama yetmiyor. Bize bir görev düşüyor.  O da siyasetin toplumsallaşması ya da esasında muhalefetin toplumsallaşmasını sağlayacak yeni mekanizmalar geliştirmek.”

 

Devamını oku...

Sözcü'den Başak Kaya ile röportaj

1 Şubat 2016

En çok oyu alarak Parti Meclisi'ne giren ve Genel Başkan Yardımcısı seçilen Böke, ülkenin en temel sorununu ‘vasatlığa saplanmak' olarak nitelendiriyor. Böke, “Bunun nedeni AKP'nin siyaset yapma biçimi, çözümü ise Atatürk ilkelerinden yola çıkan yeni bir devrim” diyor..

 

Devamını oku...

Cumhuriyet'den Selin Ongun ile röportaj

25 Ocak 2016

CHP Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke, geçen haftaki CHP kurultayında 691 delegenin oyunu alarak parti meclisine birincilikle girdi. Ve ardından siyasi biyografisine bir başlık daha ekledi: CHP'nin yeni parti sözcüsü.

Devamını oku...

Gazete Habertürk'den Kübra Par ile röportaj

24 Ağustos 2015 

Hem artan güvenlik sorunları hem de siyasi belirsizliklerin etkisiyle dolar geçtiğimiz hafta 3 TL’yi gördü. Erken seçim atmosferinde bizi yeni bir ekonomik kriz mi bekliyor? Bu çalkalanma sıradan vatandaşı ne ölçüde etkileyecek? İçimizin iyice karardığı şu günlerde “Ekonomi nereye gidiyor?” sorusunu CHP’nin en renkli simalarından Selin Sayek Böke’ye sordum. Dünya Bankası, IMF gibi önemli kuruluşlarda görev yapmış tecrübeli bir ekonomist olan Böke ile sadece piyasaların durumunu değil, CHP’nin erken seçimde izleyeceği yolu da konuştuk.

 

Devamını oku...

Egedesonsöz'den Hanzade Ünuz ile röportaj

4 Mayıs 2015

Hanzade Ünuz, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir 1.Bölge milletvekili adayı Selin Sayek Böke ile hayatı ve siyaseti konuştu.

 

 

Devamını oku...

Gazete Habertürk'den Kübra Par ile röportaj

15 Mart 2015 

Erdem Başçı ile Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan arasındabir süredir devam eden faiz polemiği ve doların hızla yükselmesi, “Ekonomik kriz mi çıkacak?” endişelerine yol açtı. Erdoğan-Başçı buluşmasından sonra Cumhurbaşkanı’nın “Tatlıya bağladık” demesiyle piyasalarda sular biraz durulsa da yatırımcının ve vatandaşın tedirginliğinin tam olarak geçtiği söylenemez. Peki, dolar neden yükseliyor? Merkez Bankası, Cumhurbaşkanı’nın ısrarına rağmen faizleri neden düşürmüyor? Ve ekonomi arenasında tüm bu olup bitenlere anamuhalefet partisi olarak CHP ne diyor? Dahası CHP’nin, alternatif bir ekonomi programı var mı? CHP Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selin Sayek Böke’yi yoğun seyahatleri arasında Sabiha Gökçen Havalimanı’nda yakaladım ve neler olup bittiğini, ekonomiden fazla anlamayan biz fanilere basitçe anlatmasını istedim.

 

Devamını oku...

Hürriyet'den Ahmet Hakan ile röportaj

26 Kasım 2014

 

SELİN SAYEK BÖKE: Eskiden Türkiye’de iki-üç yılda bir döviz fırlar, faiz fırlar, ekonomi küçülür, işsizlik patlardı. Şimdi geldiğimiz nokta şurası: Bir fay hattı var ve fay hattında ciddi bir enerji birikmesi var.

Devamını oku...

Takip et:

© 2018 Selin Sayek Böke.

 

Telefon:

+90-312-420-5306

 

  • Facebook Clean
  • Twitter Clean